Tilmelding

Navn Dato M/K Sted  Invitation Tilmelding  Tidsplan  Deltagerliste  Start & resultater
DSU Efterårskonkurrence 14.-16. september 2018 M/K Rødovre Invitation Tilmelding

Frist 22/8

Tidsplan Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
Jysk Fynske Mesterskaber

 

2.-4. november 2018 M Frederikshavn Invitation Tilmelding
Frist 3/10
Tidsplan Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
Jyllands/Fyns Cup  2.-4. november 2018 K Frederikshavn Invitation Tilmelding
Frist 3/10
Tidsplan Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
SM/SC
Solo- og Isdans
 2.-4. november 2018 K/M Frederikshavn Invitation Tilmelding
Frist 3/10
Tidsplan Deltagerliste  SM: Startrækkefølge
/resultatSC: Startrækkefølge
/resultat
Sjællandsmesterskaberne

 

16.-18. november 2018 M Tårnby Invitation Tilmelding
Frist 17/10
Tidsplan
Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
Sjællands Cup 16.-18. november 2018 K Tårnby Invitation Tilmelding
Frist 17/10
Tidsplan
Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
DM 7.-9. december 2018 M Odense Invitation Tilmelding
Frist 7/11
Tidsplan

Opdateret
d. 05-12-18

Deltagerliste

Opdateret
d. 05-12-18

 Startrækkefølge
/resultat
Danmarks-Cup 11.-13. januar 2019 K Vojens Invitation Tilmelding
Frist 14/12
Tidsplan Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat
Friløbskonkurrencen 22.-24. marts 2019  M/K Gentofte Invitation Tilmelding
Frist 20/2
Tidsplan Deltagerliste  Startrækkefølge
/resultat

Tilmelding til konkurrencer foregår online via linket i den enkelte invitation. OBS – Der accepteres ingen tilmeldinger efter fristen.

 

Udover Dansk Skøjte Unions konkurrencer afholder de danske klubber også en række konkurrencer:

4.-7. oktober 2018 HSK Cup Hvidovre
26.-28. oktober 2018 Oktoberkonkurrencen Gentofte
3. november 2018 Iskrystal 1 Hørsholm Invitation
19. januar 2019 Iskrystal 2 Hørsholm
25.-27. januar 2019 Isblomsten Herlev
8.-10. februar 2019 Flyver Cup Tårnby
16. marts 2019 Iskrystal 3 Hørsholm
05.-07. april 2019 Skate Copenhagen Hvidovre
12.-.14. april 2019 Copenhagen Dance Cup Rødovre

 

ISU mesterskaber

Dato Navn Sted
21.-27. januar 2019 EM Minsk, Hviderusland
06.-10. februar 2019 Nordics Linköbing, Sverige
4.-10. marts 2019 Junior VM Zagreb, Slovakiet
18.-24. marts 2019 VM Saitama City, Japan

Sponsor by

 
 
Navigation